Typerzy

An-lusy

An-lusy

  • Ilość zakładów 80
  • Postawił435j
  • Wygrał158j
  • Profit-136j
  • Yield-32.26%
  • Średni kurs (p)2.51
  • Skuteczność (k)29.49%
  • p*k0.74
Stawiam zakłady na snookera i piłkę nożną, głównie ligę bułgarską, duńską i grecką. Inne dyscypliny obstawiam rzadko.

Statystyki

Wskaźnik Wynik Komentarz
Ilość zakładów (łącznie ze zwrotami) 80 Ilość rozliczonych zakładów łącznie ze zwrotami.
Postawił 435j Suma wszystkich rozliczonych stawek.
Wygrał 158j Suma wszystkich wygranych i zwrotów.
Profit -136j Zysk netto wyrażony w jednostkach. Gracz zaczyna z poziomu 0 jednostek.
Yield -32.26% Stosunek zyskanych do postawionych jednostek. Zwrócone jednostki nie są brane pod uwagę.
Średni kurs 2.51 Średnia arytmetyczna kursów z wszystkich rozliczonych zakładów.
Skuteczność 29.49% Stosunek ilości typów, które dały zysk do wszystkich typów, które nie zakończyły się zwrotem.
p*k 0.74 Iloczyn Skuteczności i Średniego kursu.

Zmiany Yield

Zmiany kapitału

Ilość typów wg dyscyplin sportowych

Archiwum

Wybierz rok: 2019 2020 2021

Dyscypliny Typy Bilans
? + = - + - % Zysk

Rok i ilość typów w poszczególnych miesiącach danego roku

Rok Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
2019 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 10 33
2020 16 0 0 3 2 0 0 3 6 0 0 0
2021 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Typy użytkownika

Data:/Godzina:Dyscyplina:Bukmacher:Zdarzenie:Typ:Kurs:Stawka:Wynik
2020-09-30
15:00
SnookerETOTO Chris Wakelin - Ashley Carty (kto zbuduje wyższego brejka)22.2776-64
Mecz rozgrywany będzie w ramach Snooker Championship League. Runda 1., mecze każdy z każdym w grupie 4 osobowej. Podana godzina meczu jest orientacyjna. Spotkanie może się rozpocząć nieco wcześniej lub później.
Wakelin jest notowany wyżej w rankingu i ma za sobą dłuższą karierę profesjonalną, a także większe sukcesy niż jego dzisiejszy rywal, Carty. Jednak w ostatnich tygodniach lepiej prezentuje się ten drugi, czyli Carty. Jednym z elementów jego przewagi jest 4-krotnie lepsze obecnie budowanie wysokich brejków. Dlatego traktowanie jego szans na tym rynku, najwyższego brejka w meczu, jako mniejsze niż Wakelina, uważam za bezpodstawne. Do tego Wakelin pokazuje obecnie gorsze rezultaty meczy.
Forma jest po stronie papierowego outsidera i stawiam na niego zdecydowanie.
2020-09-30
12:00
SnookerETOTO Scott Donaldson - Ashley Carty (kto zbuduje wyższego brejka)22.55107-40
Mocniejszym w tej parze jest wyżej notowany w rankingu - Donaldson. Jednak obecnie Carty buduje wysokie brejki nieco lepeij niż faworyt.
W mojej ocenie szansa na trafność mojego typu mieści się w granicach 50-55%. Przy proponowanym przez polskiego bukmachera kursie widzę oczywisty valubet. Zwraca uwagę wyjątkowa sytuacja, kiedy kursy na to zdarzenie w Polsce są wyższe niż na świecie. Bukmacherzy w naszym kraju śpią i chętnie z tego korzystam o tej wczesnoporannej godzinie. Moją rekomendację kończę ważnym stwierdzeniem, że Carty od kilku tygodni prezentuje co najmniej dobrą formę.
2020-09-28
15:00
Piłka nożnaLVbet FC Mińsk - FC Smolewicze-STI, AH(-2,0)12.13102-1 (0-1)
Miesiąc temu typowałem mecz pucharowy Smolewicz z drugoligowcem i opisałem problemy finansowe i kadrowe tej drużyny. Od tego czasu nic sie nie zmieniło pod względem organizacyjnym na lepsze, raczej można zakładać dalszą dezintegrację klubu patrząc przez pryzmat osiąganych wyników. W drużynie, po olbrzymiej emigracji kilkunastu podstawowych graczy latem, pozostali głównie juniorzy, a niektórzy nowi, młodzi zawodnicy zostali pozyskani z zewnątrz na zasadzie wypożyczenia. Drużyna ta przegrała 8 kolejnych spotkań, a w ostatnich 7 traciła od 3 do 6 bramek i tylko w 3 spotkaniach zdołała trafić do bramki rywala. Ostatnio, 5 dni temu przegrała na swoim boisku z dzisiejszym rywalem zaległy, wiosenny mecz. W Smolewiczach padł rezultat 0:4.
Mińsk posiada najmocniejszą ofensywę spośród drużyn dolnej części tabeli. W 4 z 5 ostatnich meczy zdobyli co najmniej 3 bramki w każdym. Nie udało im się to tylko w wyjazdowym meczu z Nemanem Grodno, z którym przegrali 2:0. Był to udany rewanż Nemana za wcześniejszą porażkę, gdyż w Mińsku, 3 tygodnie wcześniej wygrał Mińsk, z hokejowym rezultatem 4:3. Musimy pamiętać, że Neman Grodno to aktualny wicelider tabeli, mający ledwie 2 pkt. straty do BATE.
W ostatnich tygodniach Minsk stracił bramki tylko w dwumeczu z Grodnem. Niestety nie mogę w tej analizie uwzględnić sytuacji kadrowej Mińska, ponieważ dostęp do stron białoruskich jest blokowany przez kogoś?! Wydaje mi się jednak mało prawdopodobne , by istotne wydarzenia kadrowe w FC Mińsk mogły mieć miejsce w tak krótkim czasie od ostatniego meczu.
2020-09-27
14:00
SnookerETOTO Mark Selby - Martin Gould23.4559-8
Skład finałowego meczu European Masters jest nieoczekiwany. Mimo wszystko nie jest przypadkowy. Obaj finaliści wyeliminowali rywali wysokiej klasy. Większą niespodzianką jest udział w tym meczu Goulda, który po ponad 3 latach regresu od kilku tygodni (od mistrzostw świata) pokazuje zwyżkę formy. W moim odczuciu w tym turnieju zaprezentował się nawet lepiej niż Selby. Nie widziałem oczywiście wszystkich ich meczów, ale te, które miałem możliwość zobaczyć pozostawiły na mnie takie wrażenie.
Nie lekceważę Selby'ego, który jest absolutnym mistrzem gry taktycznej. Uważam jednak, że właśnie w finale trafił na najtrudniejszego rywala z dotychczasowych, mimo, że jego nazwisko jest mniej znane.
Dla porządku dodam, że panowie grali już ze sobą kilkanascie razy i 1 mecz więcej wygrał Selby. Wygrał wszystkie 4 pojedynki między nimi w latach 2017-2019, w tym jedyny w historii ich mecz na długim dystansie z rezultatm 9:3. W moim przekonaniu Martin Gould ma dzisiaj bardzo realne szanse na udany rewanż.
2020-09-26
20:00
SnookerETOTO Shaun Murphy - Mark Selby (najwyższy brejk)12681-84
Pólfinał European Masters:

W tym meczu nie ma wyraźnego faworyta, choć podzielam opinię rynku, który nieco więcej szans daje na awans Selby'emu.
Nie chcąc grać na rynku meczowym z powodu braku wartości takiego beta, znalazłem sensowną niszę w ubogiej ofercie snookerowej polskich buków, którą jest rynek najwyższego brejka w meczu.
W moim przekonaniu szanse na to, że zwycięzcą takiej rywalizacji będzie Murphy są lepsze niż sugeruje rynek bukmacherski. Długoterminowe, dotyczące całych karier tych graczy, statystyki obu rzeczywiście nieco preferują Marka S., ale gdy spojrzymy na nie w krótszej perspektywie,ostatnich 2-3 lat to lepiej te liczby wyglądają po stronie Murphy'ego. Potwierdza to poprzedni sezon i początek obecnego również. Na początek nowego sezonu Murphy obok Trumpa odnotował najwięcej brejków 100+ pkt. Przy tym Murphy lubi budować brejki, przykłada do nich uwagę, gdy Selby skupia się wyłącznie na skutecznym wygrywaniu frejmów. On mysli o wysokim podejściu dopiero wtedy, gdy zapewni sobie wygraną we frejmie. Przy tym Mark Selby jest usposobiony do gry taktycznej, defensywnej, w której jest zresztą niedoścignionym mistrzem, a to ogranicza nieco ilość jego szans na budowanie brejków, w porównaniu z bardziej ofensywnymi graczami, jak na przykład Murphy.
Ta moja propozycja nie jest pewniakiem, ale z całym przekonaniem deklaruję, że to valuebet.
2020-09-15
12:00
SnookerSTS Stephen Maguire - Leo Fernandez AH(-2,5)12.1551-3
Liga Mistrzów, 1 runda, mecze grupowe.

Maguire to światowy top snookera, ma 39 lat, obecnie posiada ranking 9. Szkot to wielki talent, którego podstawowym mankamentem jest choleryczny temperament. W minionym, nietypowym sezonie wygrał ostatni turniej przed M.Ś., ale w najważniejszej imprezie sezonu przegrał już w 1. rundzie finałowej, co było ogromną niepodzianką. Tym bardziej, że wydawało się, że nie ma ku temu żadnych powodów.
Fernandez wrócił po dwóch latach do grona zawodowców. To zawodnik z pogranicza: jako zawodowiec zawsze miał niski ranking, jako amator był często za silny dla innych graczy aspirujących do gry profesjonalnej. Od 2017 roku nie wygrał żadnej gry z aktualnym zawodowcem. Mając sporadycznie szanse gry w turniejach rankingowych z regułu doznaje ostatnio wysokich porażek - do zera lub udaje mu się wygrać jednego frejma. Ma obecnie 44 lata.
Porównanie tych 2 graczy wskazuje na bezwzględną przewagę Maguire'a. Pytanie istotne dla mojego wyboru jest takie: jak często Szkot powinien ogrywać Irlandczyka? W mojej opinii - w każdym meczu. A do zera? W mojej ocenie w co najmniej 8 na 10 meczy na krótkim dystansie. Dystans meczów w Lidze Mistrzów jest bardzo krótki, do 3 wygranych frejmów, ale rozgrywanych jest nie więcej niż 4 frejmy. Tak więc możliwy jest remis. Konkludując albo Maguire wygra mecz 3:0, albo ja przegram zakład.
Uwaga ostatnia: w roku 2000, w Malta Grand Prix, odbył sie jedyny mecz tej pary i wygrał Fernandez 5:0!!! W mojej ocenie było to dawnotemu i to już jest prawie niemożliwe.
2020-08-28
15:00
Piłka nożnatotolotek Arsenał Dzierżyńsk - Smolewicze-STI (remis-zwrot)12.2481-1 (1-1)
Arsenał to jedna z czołowych drużyn 1 Dywizji, czyli 2 poziomu rozgrywek na Białorusi. Prezentuje dobrą formę, dobrze gra na własnym boisku, zdobywa u siebie dużo bramek, traci pojedyncze. W klubie jest stabilna sytuacja kadrowa, w letnim okienku transferowym nikt istotny nie odszedł, a przeciwnie drużynę wzmocnił pomocnik Slawii Mozyrz -Senko. Dotychczasowe mecze pokazały trafność transferów zimowych. Arsenał jest beniaminkiem, z tym trenerem awansował z 2 Dywizji. Trener jest byłym zawodnikiem, grającym przez kilkanaście lat na pozycji stopera w kilku krajach sowieckich i posowieckich, przede wszystkim w Rosji.
Smolewicze to beniaminek Ligi Najwyższej, który po początkowych trudnościach zdawał się rokować lepiej późną wiosną. Niestety lato zweryfikowało stan tej drużyny. Odszedł trener, oddano kilku podstawowych zawodników, bowiem terminy ich wypożyczenia minęły. Nowy, tymczasowy trener, ma 33-lata, rotuje składem i sposobem ustawienia drużyny, ale odniósł tylko 1 inauguracyjne zwycięstwo z nierówno grającą Isłoczą i poniósł 4 porażki, 3 ostatnie to właściwie klęski. Nie wiem niestety, co się dzieje dokładnie na zapleczu tej ekipy. Wiem jednak, że utrata 4 obrońców kadry meczowej, podstawowego pomocnika i podstawowego napastnika nie mogła się odbyć bezkarnie.
Smolewicze w tym momencie są słabe i rynek bukmacherski też to dostrzegł, ale jego reakcje nie były jednoznaczne od początku notowań dzisiaj rano. W dwóch pierwszych godzinach coraz bardziej doceniał sportową przewagę Smolewicz, ale od mniej więcej 3 godzin weryfikuje swoja dotychczasową ocenę i w tym momencie wyceny szans obu zespołów są coraz bardziej zbliżone. Skorzystałem z gapiostwa Totolotka, może innej oceny sytuacji, który na rynku Money Line (1x2) zwycięstwo Arsenału pół godziny temu wyceniał na poziomie 2,99, gdy rynek spadł już do poziomu 2,70, a obecnie obserwuję, zbliżanie się do linii 2,50
2020-08-15
14:30
Snookersuperbet Wilson - O'sullivan (+6,5 centuries=setek w meczu)over2.1552
W finale M.Ś. dystans meczu jest najdłuższy wśród wszystkich meczy sezonu. Zwycięzca musi wygrać 18 frejmów, maksymalnie może zostać rozegranych 35 frejmów.
W tym finale zagrają dwaj bardzo ofensywni gracze, którzy najchętniej opierają strategię gry na jak najszybszym zbudowaniu w każdym frejmie wygrywającego brejka. Obaj robią to na wysokim poziomie, prawie identycznym, z tym zastrzeżeniem, że najwyższe brejki, powyżej 100 pkt., Osa buduje obecnie o ok. 25% częściej niż Wilson. Tym niemniej statystyki mówią, że Wilson zrobi to raz na 11,00 partii, a Osa - raz na 8.78.
Osa nie jest w najwyższej formie i na pewno będzie dawał okazje papierowemu outsiderowi, który jest typem gracza nie tylko agresywnego, ale też walecznego. Nie bez przyczyny nosi pseudonim Wojownik. Kyren gra bardzo równo tutaj, na wysokim poziomie powtarzalności. Popełnia mniej grubych błędów niż Ronnie. Niestety dla niego jest znacznie mniej zaawansowany technicznie od byłego, wielokrotnego mistrza świata. Błędy Wilsona mają charakter techniczny, są to niedokładnści, ale często istotne w tej precyzyjnej grze.
W świetle dotychczasowej prezencji obu w tym turnieju spodziewam sie długiego meczu, co mocno uprawdopodobnia osiągnięcie wskazanej, wysokiej liczby centuries. Gdybyśmy prostacko przeliczyli ich średnie na bliski maksymalnemu wymiar meczu to powino zostać odnotowanych 8 setek, w tym 5 Ronka.
Panowie zagrają, że sobą już 7 raz. Dotąd aż 4 razy o wyniku meczu przesądzał decydujący frejm. Rozegrali 3 mecze na krótkim i średnim dystansie, i 3 na długim, ale tylko do 9 lub 10 wygranych frejmów. W meczach na długim dystansie raz rozstrzygnął decydujący frejm.
Na koniec ciekawostka: kilka lat temu, w programie telewizyjnym Osa powiedział, że ze względu na braki techniczne Wilsona, Kyren nigdy nie będzie mistrzem świata. Dzisiaj jest ostatnim, który może obronić swoją opinię, proroctwo. A Kyren doskonale wie co powiedział i i myśli o nim Ronek. Będzie wojna - totalna!
2020-08-12
14:00
SnookerETOTO Kyren Wilson - Anthony McGill AH(+3,5 frejma)22.14517-16
Mecz odbędzie sie na długim dystansie, do 17 wygranych frejmów.
Mój typ opieram na założeniu, że rynek źle szacuje wartość tych rywali, przesadnie faworyzując notowanego wyżej w rankingu Anglika Wilsona. Jego ofensywny styl gry bazuje na podstawowej broni: dążeniu do jak najszybszego zbudowania wygrywającego brejka we frejmie. Taki sposób gry powoduje m. in., że notuje dużą ilość wysokich brejków. W ostatnich 3 sezonach brejki 100-punktowe budował 3 razy częściej niż McGill. Owszem Wilson jest dojrzalszy niż wcześniej i częściej dostrzega konieczność przejścia do defensywy, ale ta dominująca cecha jego gry pozostała. Przy tym jest mniej zaawansowany technicznie od rywala. Ma bardzo twardą technikę używania kija, co ogranicza jego możliwości.
McGill, po 3 chudych latach, ale nie zupełnie biednych, znalazł sie w półfinale M.Ś. nieoczekiwanie, ale zasłużenie. To typ defensywnego gracza, ale zdolnego podejmować odważne, ofensywne decyzje. Przeważa nad oponentem nie tylko znakomitszą techniką, ale też większą wszechstronnością i wyobraźnią.
Obaj sa silni mentalnie i odporni na stres, ale w moim odczuciu McGill i tutaj trochę przeważa.
Statystyki H2H, dotyczą ostatnich 10 lat, są korzystniejsze dla outsidera. Ale statystyki personalne we wszystkich zwykle notowanych elementach gry lepsze ma Wilson, średnio o 2-3 punkty procentowe. Tym niemniej obaj mają je na poziomie ponadprzeciętnym wśród zawodowców.
Uważam, że przy proponowanych wycenach rynku bukmacherskiego jest wartość po stronie typów na McGilla.
2020-05-08
16:00
Piłka nożnatotalbet FK Słutsk - Energetik-BGU Mińsk12.5581-2 (1-2)
Gospodarze nie tylko liderują w tabeli, ale są też w formie. Goście również plasują się w czołówce, a ostatnio przełamali serię 3 porażek i na dodatek zrobili to na wyjeździe. Transfermarkt nieco wyżej wycenia kadrę Energetika.
Wybieram zwycięstwo Słucka z powodu świetnej postawy ich linii ofensywnej. Dzięki niej z reguły Słuck ogrywa rywala zdobywając bramkę więcej. Słucka defensywa nie ma dobrych statystyk, dość powiedzieć, że tylko 4 drużyny w tej lidze straciły więcej goli niż Słuck.
Energetik, którego gra z przodu cieszy oko kibica, nie jest tak efektywny jak Słutsk. Zdobył dotąd 8 bramek. W defensywie jest nieco dokładniejszy od dzisiejszych rywali, bo stracił 2 bramki mniej, czyli 7. Dzisiaj jednak ma dodatkowy i to duży, moim zdaniem, problem kadrowy. Zabraknie defensywnego pomocnika Svirepy, który w tym zespole pracuje prawie wyłącznie przy destrukcji akcji rywali. Dodatkowo nie zagra też pomocnik Girs, który grał w 6 z 7 dotychczasowych meczy, w tym 3 razy był w wyjściowej "11".
Chętnie postawiłbym tutaj na zwycięstwo Słutska z handikapem, ale mój optymizm gaszą 3 ostrzeżenia: względna łatwość tracenia bramek przez tę drużynę, statystyki strzelecenie Energetika, mówiące, że mniej lub bardziej skutecznie, ale na pewno wielokrotnie goście będą ostzeliwać bramkę rywali, wreszcie trwający obecnie ramadan, który wymusza u wyznawców islamu absolutny post w ciągu dnia. Wśród piłkarzy Słutska jest 3 z Burkina Faso, z których co najmniej dwaj są sunnitami. Oprócz nich w tej ekipie jest Nigeryjczyk Bala, również muzułmanin. Poza Salou, którego wyznania nie jestem pewien, pozostali są podstawowymi wyborami na swoich pozycjach. Goście nie są "zagrożeni" ramadanem, sądząc po krajach, z których pochodzą ich obcokrajowcy i imionach tych zawodników.
2020-05-03
19:00
Piłka nożnaSTS Shakhtyor Soligorsk - Isloch BTS (obie strzelą gola)tak2.1584-0 (1-0)
Gospodarze należą do drużyn z największym potencjałem ofensywnym w tej lidze. Przy tym od początku sezonu pokazują problemy w swojej defensywie. Goście od początku sezonu w każdym meczu ligowym zdobywali gola. Przeciwko drużynom posiadającym silny atak zawsze tracili bramki, nawet 3. Widząc te mankamenty w defensywach obu i ich potencjał strzelecki wybieram ten dość solidnie wygladający typ. Przy tym całkiem dobrze płatny, nawet pomimo polskiego podatku.
2020-04-29
19:00
Piłka nożnaBetClic BATE Borysów - Sławia Mozyrz (kartki, linia 5,5)under2.754-3
W tym sezonie spotkają sie po raz 3. To rewanż półfinału białoruskiego pucharu. W dwumeczu prowadzą dzisiejsi goście, po wygranej 1:0. Punktem wyjścia dla mojego wyboru było stwierdzenie, że w tym meczu spotkają sie 2 z najmniej faulujących drużyn w lidze. Ich ligowe statystyki sezonu to odpowiednio 10/6 i 15/6. Potem okazało się też, że w meczach H2H na przestrzeni ostatnich 15 spotkań (do tylu znalazłem informacje o kartkach) tylko 2 razy było 6+ kartek. W BATE, w ostatnich 7 spotkaniach ani razu nie było więcej niż 4 kartki. Kolejnym elementem tego obrazu jest charakterystyka sędziego głównego. Pan Siergiej Stetsurin na przestrzeni ostatnich 20 meczy 12 razy razy pokazał nie więcej niż 5 kartek.
Czy więc rynek oszalał? Niekoniecznie. Mój typ kwestionują 3 przesłanki. W ostatnich 2 meczach H2H, które odbyły się w ciągu kilku ostatnich tygodni w Mozyrzu, było 7 i 8 kartek. Sędzia Stetsurin w ostatnich 6 swoich meczach 5 razy przekroczył linię 5,5 pokazanych kartoników. To on sędziował mecz ligowy tych drużyn w Mozyrzu, w marcu, gdzie pokazał 7 kartek. Ostatnią ze wskazówek jest dotychczasowy wynik dwumeczu. Między linią ofensywna BATE a defensywą gości będzie prawdopodobnie ostra wojna. Jeśli defensorzy Slawii bedą się mylić przy interwencjach, a te zapewne będą liczne i potrzebne, to będą faule i upomnienia.
W moim przekonaniu ofensywa gości jest daleko gorsza od linii napadu gospodarzy. Mozyrz od co najmniej 5 lat nie ma solidnego snajpera. Do tego zawodnicy , którzy w zeszłym sezonie zdobywali po kilka bramek, są nieobecni z różnych powodów. Co prawda są plotki, że wróci Tetteh, ale to nadal będzie mało.Dlatego z największym skupieniem i dojrzałością muszą podejść do zadań defensywnych i na pewno nie mogą pozwolić sobie wykartkować się sędziemu. Ponieważ już pokazał, na co go stać, będą to mieli w pamięci. Mam taką nadzieję. Wbije im to też do głów, mam nadzieję, sztab trenerski. Podsumowując:korzystam z dobrej ceny za wysoką linię, świadom ryzyka.
2020-04-26
17:00
Piłka nożnatotolotek Isloch - Vitebsk (Isloch wykona więcej rzutów rożnych EH( -1))tak2.14104-5
Bardzo rzadko typuję na rynku rzutów rożnych i kartek, bo doświadczenie podpowiada mi, że prawidłowa prognoza jest trudna do postawienia na tych rynkach. Dzisiaj jednak gram na rynku rzutów rożnych korzystając z gapiostwa, jak sądzę, bukmachera. Isloch to drużyna, która notuje średnio w meczu 5,2 rzutu rożnego, a u siebie 5,5, tak więc bez rewelacji. Konfitur dostarcza jednak Vitebsk, który ten element ma mizerny z dala od swojego domu. W tym sezonie średnio egzekwował 3 rzuty rożne w meczu (15/5), ale w 3 meczach wyjazdowych tylko 1 (słownie jeden) rzut rożny w spotkaniu. Przy tym regularnie daje gospodarzom spotkań 5-7 rzutów rożnych do wykonania.
Rynek słusznie chyba widzi faworyta tej konfrontacji w zespole gospodarzy. Tym bardziej, że Vitebsk na wyjazdach, nawet z teoretycznie słabszym rywalem, gra pasywnie, regularnie wykazujące gorsze statystyki gry od swoich rywali. Mam tu na myśli takie wskaźniki jak strzały, rogi, posiadanie piłki. Przy takim obrazie gry powodzenie mojego typu wydaje się przesądzone, jeśli wolno tak stwierdzić przed meczem. Dlatego stawiam stawkę maksymalną.
2020-04-25
16:00
Piłka nożnatotolotek FK Gorodeya - BATE Borysów, BATE nie straci golatak1.9680-2 (0-0)
Gorodeya pokazuje najgorsze statystyki oddawanych strzałów na mecz w tej lidze obok beniaminka Smalawicze. Średnio uderzają na bramkę rywala 4-5 razy w spotkaniu, oddając zaledwie 1-2 celne strzały. W kontekście tego na cud zakrawa, że ta drużyna wygrała już 3 mecze dzięki 3 wygranym 1:0 m. in. z Dinamem Mińsk. Natomiast BATE, do 2018 roku dominujący klub w tej lidze, nadal posiadający najwyżej wycenianą kadrę, rozpoczął ten sezon nie najlepiej, uwzględniając potencjał tej ekipy na tle rywali. Mimo odnotowanych potknięć i stosunkowo niskiej pozycji w tabeli, dzisiejsi goście nie stracili bramki w 3 ostatnich meczach ligowych. BATE to niekwestionowany faworyt tego starcia, ale pamiętajmy, że w poprzednim pojedynku, mimo kreowania sytuacji podbramkowych nie zdołali pokonać bramkarza Torpedo. Dlatego nie typuję ich zwycięstwa do zera, ale gram to spotkanie bardziej asekuracyjnie. Obie ekipy na ten moment nie zgłaszają niezdolnych do gry, nikt też nie jest wykluczony za kartki. Przeciwskazaniem dla mojego typu jest słaby bilans BATE na obiekcie Gorodeyi, który przypomina wiejskie klepisko raczej niż 1-ligowe boisko. Od 2016 roku w 4 kolejnych ligowych meczach BATE traciło tutaj co najmniej 1 gola i nie wygrało meczu. Dodam, że wczoraj Gorodeya ogłosiła, że podpisała umowę sponsorską z tureckim bukmacherem, co prawdopodobnie kończy problemy tego klubu dotyczące regulowania zobowiązań finansowych wobec zawodników. W lutym i marcu były zaległości z wypłatami.
2020-01-25
20:00
SnookerETOTO Zhou Yuelong - Gary Wilson, u/o 1,5 brejków 100+ w meczuover2.351
Półfinał turnieju European Masters. mecz do 6 wygranych frejmów.
Uzasadnienie mojego typu jest krótkie: statystyki karier, sezonu i obecnego turnieju pokazują, że obaj są zdolnymi break-builders. Lepszy pod tym względem jest Anglik, ale Chińczyk poprawia się z sezonu na sezon.
Obaj w tym turnieju prezentują wysoką forme, obaj zdobyli warościowe skalpy renomowanych przeciwników i powtarzalnie budują wysokie podejścia.
Dystans meczu jest nieco dłuższy niż w poprzednich rundach co sprzyjać będzie wybranej przeze mnie opcji.
Po wczorajszych meczach ćwierćfinałowych jestem mocno rozczarowany, ale mam tutaj racjonalną nadzieję, że dzisiaj wieczorem część strat odrobię.
2020-01-24
14:00
SnookerFortuna Ali Carter - Scott Donaldson22.2255-1
Ponieważ dzisiaj mam niewiele czasu, to mój komentarz będzie krótki: nie ma, w każdym razie ja nie widzę żadnej przewagi pod względem prezentowanego poziomu gry po stronie Cartera. Ostatnie wyniki obu graczy wskazują, że obaj są w formie. O obu tych zawodnikach pisałem kilka razy w ostatnim czasie, zachęcam do przeczytania uzasadnień wcześniejszych typów. Tylko raz grali ze sobą w przeszłości, było to w październiku 2019 r., w Champions League, wygrał Donaldson 3:1. Potem zresztą, dość nieoczekiwanie, wygrał rozgrywki w tej grupie. Uważam, że 25-letni Szkot jest w stanie wygrać dzisiaj i będzie wygrywał w przyszłości co najmniej 50% pojedynków z Carterem. A jeśli ta opinia jest prawdziwa, to przy proponowanych kursach, daje dostateczny powód, by zagrać tutaj na zwycięstwo Donaldsona.
2020-01-24
14:00
SnookerFortuna T. Un-Nooh - N. Robertson13.151-5
W tym pojedynku może zdarzyć się dokladnie wszystko. Obaj ci ofensywni gracze są w stanie zdominować swego rywala na przestrzeni jednego spotkania. Gdy obaj będą punktować dobrze, średnio lub źle pojedynek będzie wyrównany, ale nie typowałbym tutaj wysokiej linii na rynku ilości frejmów.
Wybierając wskazany typ kieruję się następującymi przesłankami: historia meczy H2H jest wyrównana, liczy 5 spotkań, 2-3. Nigdy nie były to mecze na pełnym dystansie, ostatni z tych pojedynków wygrał Taj. Wczoraj Un-Nooh pokonał Higginsa w decydującym frejmie, co na pewno wzmocniło jego pewność siebie. Wygrał przy tym mając problemy z konstruowaniem brejków. Nie widziałem tego meczu, domyślam się jedynie, że Higgins oddawał mu trudne stoły, bo na łatwych Taj zwykle gra szybko i bezbłędnie. Dlatego, w sposób nie do końca uprawniony, zaliczam mu to na plus. Tutaj będzie grał z ofensywnym i powtarzalnie budującym brejki Australijczykiem, dlatego powinien raczej dostawać otwarte stoły, w przypadku pomyłki Kangura. Oczywiście będzie też odwrotnie, ale taki jest styl gry Taja.
Podsumowując: Robertson to gracz kompletny, albo prawie kompletny, którego przewaga nad Un-Noohem nie jest jednak tak duża, jak sugeruje rynek. W mojej ocenie kursy na poziomie 2,50-1,50 właściwie opisywałyby rzeczywistość. Dlatego gram zwycięstwo doga, który rośnie w rankingu z sezonu na sezon.
2020-01-23
15:00
SnookerETOTO AKO(Higgins-Un-Nooh, over 0,5 centuries + Holt-Carter, Carter)tak2.1350 4-5
W pierwszej parze oczywistym faworytem jest Higgins, ale Un-Nooh to groźny dog. Ponieważ w tym meczu każdy scenariusz wydaje mi się być możliwy, uważam, że najbezpieczniej jest zagrać na co najmniej 1 brejka 100+ w meczu. Obaj budują brejki bardzo dobrze, Taj wręcz to uwielbia. Jeśli Un-Nooh myśli o wygraniu tego meczu, to musi skutecznie budować wysokie podejścia. Jeśli wszystko będzie układało sie po jego mysli, to jest w stanie wygrać nawet wysoko, ale na to nie zagram i nikogo do takiego typu nie zachęcam.
W rywalizacji Holta z Carterem oczywistym faworytem jest Ali, który nie tylko jest lepszym graczem, ale ma nie tyle więcej woli walki, bo tego Holtowi nie sposób odmówić, ale ma twardszą szczękę. Przypuszczam, że właśnie odporność psychiczna będzie ważnym czynnikiem w meczu 2 dość impulsywnych rywali, łatwo i często wyrażających swoje emocje przy stole. W rywalizacji H2H Carter dominuje swojego rywala, bo z 9 rozegranych meczy wygrał 7, a przegrał tylko 2 i były to mecze na krótkim dystansie: do 1 wygranego frejma i do 3 wygranych. Ostatni ich pojedynek miał miejsce 4 lata temu.
2020-01-23
10:00
SnookerETOTO Michael White - Zhao Xintong12.552-5
Turniej European Masters, runda Last 32.
W obecnej formie obaj gracze dysponują podobnym potencjałem. Potwierdzeniem tego jest jest taki sam bilans ich 10 ostatnich meczy: 6:4.
Doświadczeniem góruje White, w statystykach spotkań H2H z lat 2013-2014 odnotowano 2 mecze zakończone wygraną White'a: 5:2, 4:3. Kolejną przewagę White'a pokazuje statystyka wygrywania decydujących frejmów w meczach: White wygrał 57%, a Xintong - 45%.
Inne statystyki szczegółowe są bardzo zbliżone, za wyjątkiem tzw. czyszczenia stołu, czyli zdolności do wygrania frejma przez zbudowanie wysokiego brejka bez dania szansy przeciwnikowi na punktowanie. W tym elemencie widoczna jest przewaga Chińczyka: White wykorzystał 61/101 okazji (60%), Xintong - 34/40 okazji (85%). Pamiętać należy, że takie okazje nie są częste. Dla zobrazowania podaję liczbę frejmów rozegranych dotąd przez obu graczy: White - blisko 3700, Xintong - prawie 1500.
Podsumowując: nie widzę żadnej przewagi Xintonga i dlatego sądzę, że rynek oferuje nam wartościowego beta po stronie White'a. W mojej opinii kursy po obu stronach powinny być takie same, albo minimalnie różne.
2020-01-22
20:00
SnookerFortuna David Lilley - Barry Hawkins14.6252-5
Turniej European Masters, runda Last 32
Rozgrywający 1 zawodowy sezon 44-letni Lilley zagra z 40-letnim Hawkinsem, grającym już 22 sezon wśród profesjonałów.
Hawkins too marka w snookerze. Po co więc stawiam na będącego w podeszłym sportowym wieku nowicjusza?
Lilley ma duże doświadczenie w snookerze, nawet jeśli rozegrał oficjalnych meczy 10 razy mniej niż Hawkins. W tym sezonie Lilley przeżywa trudność z utrzymaniem pozytywnego nastawienia w rozgrywanych meczach, ale prawie za każdym razem pokazuje coś ze swojego potencjału. Zapewne na jego psychice ciąży świadomość, że wreszcie osiągnął najważniejszy cel sportowego życia, ale nie ma wiele czasu. Chciałby wykorzystać tę jedną z ostatnich, a może ostatnią szansę na sukces sportowy i materialny i w trakcie zawodów najwyraźniej blokuje go to. Wyrażam tutaj opinię, którą trudno ubrać w twarde dane. Znam tego snookerzystę od co najmniej 2 lat i doceniam jego możliwości. Dowodem na to, że potrafi wygrać z poważnymi graczami jest zwycięstwo nad Dingiem 4:2 i nad Dayem 5:0. Oba mecze odbyły się w tym sezonie, jesienią i zimą. Z drugiej strony przegrywał mecza, które w moim przekonaniu powinny zostać łatwo rozstrzygnięte na jego korzyść, z racji posiadanych umiejętności.
Hawkins źle zaczął obecny sezon, potem od sierpnia do października grał lepiej, ale już od końca listopada wydaje się słabnąć z tygodnia na tydzień. W tym ostatnim okresie odnotował 3 zwycięstwa i 4 porażki, a przecież tylko raz spotkał klasowego rywala, Higginsa, z którym miałby prawo przegrać grając na swoim normalnym poziomie. Ostatnio był chyba najsłabszym uczestnikiem turnieju Masters 2020. To, że Barry jest bez formy potwierdza jego rywalizacja w grudniu z amatorem Bulmanem. W 2 meczach kwalifikacyjnych do 2 różnych turniejów. Hawkins najpierw wygrał w decydującej partii, by kilka dni później przegrać 2:5.
Podsumowując: ten mecz to prawdziwy hazard, wynik w nim jest jak rzut monetą, tyle, że, za reszkę (czyli Lilleya) płacą znacznie więcej.
2020-01-22
20:00
SnookerForbet AKO(Donaldson-Wilson,Donaldson (+2,5), Jones-Selby, Jones (+3,5)tak2.3155-2 2-5
Turniej European Masters, runda Last 32.
Powodem tego typu w obu przypadkach jest co najmniej dobra forma outsiderów, przy jednocześnie solidnej, ale nie wysokiej dyspozycji faworytów. W efekcie szukam lepszych kursów po stronie dogów.
Wbrew pozorom, zwłaszcza w meczu Scotta Donaldsona z Kyrenem Wilsonem, szukanie zwycięstwa tego pierwszego nie jest żadnym szaleństwem. Donaldson w ciągu ostatnich tygodni dwa razy pokonał Wilsona: 3:2 i 4:2.
2020-01-22
20:00
SnookerETOTO Scott Donaldson - Kyren Wilson12.9555-2
Turniej European Masters, runda Last 32.
W prezentowanej obecnie formie stawiam wartośc sportową Donaldsona tuż niewiele niżej niż wartość Kyrena. Powierdzeniem słuszności mojego zapatrywania są 2 porażki Kyrena ze scottem w ostatnich tygodniach. Przy tym Donaldson regularnie w ostatnim czasie wygrywa, a Wilsona gra powtarzalnie, ale nie na swoim wysokim poziomie.
Papierowym faworytem jest bez wątpienia Wilson, ale za doga płacą tyle, że moje ryzyko uważam za uzasadnione. Kursy wystawione dzisiaj oddają przeciętną różnicę potencjału między nimi, a nie stan na dzień dzisiejszy.
Konczę, bo mecz zaczyna się za kilka minut
2020-01-22
15:00
SnookerETOTO AKO (Lu Ning-M. Fu, wygra Fu + T. Pengfei-Carter, wygra Carter)tak2.553-5 3-5
Turniej European Masters, runda Last 32.
W obu meczach faworyci, których zwycięstwo typuję mają wyraźną przewagę w statystykach karier i osiągnięciach.
Również w tym sezonie mają lepsze wyniki ood swoich dzisiejszych rywali. Chociaż Fu gra nie najlepszy sezon, to wygrał więcej meczy niż jego przeciwnik. Panowie dotąd nie grali ze sobą, 5 lat temu Ning oddał mecz walkowerem.
Carter ostatnio odniósł duży sukces osiągając finał prestiżowego turnieju Masters 2020, co sugeruje zwyżkę formy i daje mu przekonanie o własnej sile gry obecnie. Zresztą nigdy nie brakuje mu woli walki przy stole snookerowym, dzięki czemu potrafi odwracać losy meczu w trudnych dla siebie spotkaniach. Ma też nad nim przewagę psychologicną, bowiem wygrał wszystkie 3 z dotąd rozegranych meczy H2H.
Również doświadczenie i przewaga w umiejętnościach technicznych wskazują na Marco Fu i Cartera. Tak więc mam duże przekonanie, że raczej z mniejszymi niż większymi trudnościami Fu i carter ograją swoich oponentów.
2020-01-19
14:00
SnookerForbet Ali Carter - Stuart Bingham (Bingham AH(-2,5 frejma)tak2.3158-10
Finał turnieju Masters 2020, mecz do 10 wygranych frejmów.
Ten, kto był zdolny wytypować to zestawienie meczu finałowego już zarobił grubą forsę, ale nie sądzę, by znalazł się ktoś z takimi zdolnosciai przewidywania. Carter to 17 zawodnik rankingu, a Bingham jest 14. Obaj spisali się w tym turnieju nadspodziewanie dobrze, bo dotąd w sezonie każdy z nich osiągnął maksymalnie ćwierćfinał zawodów, w których uczestniczył.
Za Carterem przemawiają tylko 2 przesłanki: częściej niż Bingham wygrywa decydujące frejmy i ma korzystny bilans H2H: 15-1-11, frejmy 95:95. Jedyny ich mecz na długim dystansie, w Mistrzostwach Świata 2016, wygrał Carter 10:9 po słabym starcie Binghama w tym meczu, który przegrywał już nawet 5:1. Na tym jednak kończą się dobre wiadomości dla Kapitana.
Za Binghamem przemawiają lepsze statystyki kariery, ma więcej tytułów, jest byłym mistrzem świata. W tym sezonie również ma nieco lepsze statystyki. Bingham wygrał 7 kolejnych meczy z Carterem w latach 2016-2019 i to za każdym razem z wyraźną przewagą 3-4 frejmów w meczach na krótkim i średnim dystansie, Bingham prawie 2 razy częściej buduje brejki 100+, nieco częściej brejki 50+.
W tym turnieju, w moim przekonaniu, Carter dotarł tak wysoko bardziej dzięki ogromnej woli walki niż umiejetnościom. Bingham właśnie dzięki swoim umiejętnościom znalazł się w finale, a wwoli walki mu nie brakuje, o czym zaświadcza mecz ćwierćfinałowy z Kyrenem Wilsonem.
Podsumowując: patrząc przez pryzmat osiągnięć lepszym zawodnikiem jest Bingham, który wydaje się, że mocno podbudował formę w tym turnieju. Jeśli tylko nie straci koncentracji, zwłaszcza na początku meczu, to sadzę, że wygra ten mecz wyraźnie. Gdyby miało dojść do decydującej partii, to w niej upatrywałbym zwycięstwa Cartera, co już raz się przydarzyło w historii ich meczy. Między innymi dlatego gram z handikapem. Miałem nadzieję na wyższe kursy po stronie Ball-runa, ale akceptuję te, które oferuje rynek, co usprawiedliwiają statystyki ostatnich meczy H2H.
2020-01-19
14:00
SnookerSTS Ali Carter - Stuart Bingham (Bingham zbuduje najwyższego brejka)tak1.651
Mecz opisałem w typie sąsiednim. Ten typ bazuje na wyraźnie lepszych umiejętnościach budowania wysokich brejków przez Stuarta i jego dobrej formie.
Ostatnie typy